17 kwietnia 2022

1. Składam podziękowanie Parafianom przygotowującym dekoracje i troszczącym się o porządek wewnątrz świątyń i o ich obejścia; Bóg zapłać za posługę podczas liturgii Triduum Paschalnego – panu Dawidowi, lektorom, kantorom i ministrantom; Strażakom za warty przy Bożym Grobie w Sadowie i Droniowicach. Dziękuję także za Wasz piękny i liczny udział. Dziękuję także ks. Arturowi

i o. Boguchwałowi za kapłańską posługę i pomoc.

2. Dziękuję za Wasze modlitwy i ofiary materialne.

3. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie południowego nabożeństwa ani Mszy św. o godz. 16.00.

4. W czwartek, 21.04, nie będzie Mszy św. w Droniowicach z racji Kapłańskiego Konwentu Wielkanocnego.

5. W piątek oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych.

6. W piątek, 22 kwietnia, parafia w Lisowie zaprasza na wieczór modlitewny Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00, w kościele w Lisowie. Więcej informacji o tej idei na stronie parafialnej w zakładce Aktualności.

7. W sobotę, 23.04, zapraszam na pieszą pielgrzymkę do Rusinowic, aby rozpocząć I Nieszporami świętowanie odpustu parafialnego. Wymarsz grupy pieszej o godz. 15.00 z naszego kościoła. Wszystkich, którzy nie pójdą pieszo zapraszam, aby dojechać na godzinę 16.00 do Rusinowic.

8. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00, nabożeństwo Godziny Miłosierdzia.

9. Nauki przedmałżeńskie u Oblatów w Lublińcu odbędą się w 22/24 kwietnia. Początek godz. 18.30 w piątek 22 kwietnia. Szczegóły na stronie parafii oblackiej.