24 kwietnia 2022

1. Dziękuję za Wasze modlitwy i ofiary materialne.

2. W niedzielę Miłosierdzia Bożego o 15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia. Przypominam, że wierny może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna, modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga… i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu) jeśli pobożnie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego w kościele wobec Najświętszego Sakramentu Eucharystii, publicznie wystawionego lub też przechowywanego w tabernakulum. W przeciwnym razie uzyskuje odpust częściowy.

3. W poniedziałek, 25.04 odchodzimy święto św. Marka Ewangelisty. Procesja w intencji urodzajów wyruszy o godz. 16.30 – z kościoła do krzyża na tzw. „farskiej górce”. W Droniowicach po Mszy św. procesja do krzyża na ul. Ogrodowej.

4. W piątek, na godz. 17.00 zapraszam Panów do postawienia namiotów. Proszę zabrać ze sobą, jeśli ktoś ma, wkrętarki akumulatorowe lub „grzechotki” z nasadką „13” oraz klucz imbusowy 5 mm lub pin do wkrętaki H5.

5. Zachęcam do upieczenia ciast na przyjęcie pielgrzymów z Rusinowic, które można przynieść w sobotę, 30 kwietnia, w godz. 10.00 – 12.00 do salki parafialnej. Na godz. 14.30 zapraszam Parafian do przygotowania przyjęcia. Chętne osoby do pieczenia ciast proszę o podejście do zakrystii, aby zadeklarować ilość wypieków.

6. 1 maja przeżywać będziemy Odpust ki czci naszego Patrona św. Józefa. O godz. 11.30 suma odpustowa. Gościmy ks. prałata Eugeniusza Bienka, Proboszcza mojej pierwszej wikariuszowskiej parafii. Zapraszam do licznego udziału w sumie odpustowej.

7. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania odpustu zupełnego, czyli darowania wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Zwyczajne warunki do uzyskania tego odpustu to: stan łaski uświęcającej, Komunia święta, wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz odmówienie modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga… i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego.

8. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam artykuły: ostatnia deska ratunku; nie poprawiaj Pana Boga oraz o wyjątkowych spotkaniach ze Zmartwychwstałym.