1 maja 2022

1. Bóg zapłać za każda modlitwę, ofiary materialne. Bóg zapłać za wszelkie dzieła, które przyczyniły się do przygotowania naszej świątyni i jej obejścia do uroczystości odpustowej. Szczególne podziękowania dla Panów za przygotowanie namiotów i Rodziców dzieci komunijnych za prace porządkowe.

2. Rozpoczyna się miesiąc maj. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Sprawowane one będą po Mszach świętych z wyjątkiem środy i soboty, kiedy będą o 17.30. Trwamy w okresie wielkanocnym, stąd zachęcam aby udział w nabożeństwie poprzedzić uczestnictwem w Mszy św. lub po nim na Mszy św. zostać.

3. 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. rano w porządku niedzielnym. O godz. 15.00 Msza św., przez wstawiennictwo św. Floriana, w intencji Strażaków z Harbułtowic, Sadowa i Wierzbia oraz ich Rodzin.

4. W tym tygodniu pierwszy czwartek i sobota miesiąca. W tym tygodniu opuszcza się liturgiczny obchód I-szego piątku. W czwartek zapraszam do Adoracji w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych wg poniższego planu:

18.00 – 18.45: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny

18.45 – 19.30: Róże Różańcowe,

19.30 – 20.00: Godzina Święta i zakończenie Adoracji.

5. W przyszłą niedzielę I Komunia Święta – Msza św. o godz. 10.00. Wewnątrz świątyni miejsca siedzące opatrzone kartką REZERWACJA zajmują wyłącznie Rodzice. Prośmy
w naszych modlitwach, aby Dzieci zbudowały głęboką relację z Panem Jezusem, zaś ich Rodzice byli świadkami wiary.

6. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 17-18 czerwca. Zapisy w kancelarii. Dane uczestników (imię i nazwisko oraz PESEL) wraz z ofiarą 30 pln, należy donieść do 15 czerwca. Rezerwacje pokojów będą przyjmowane w kancelarii parafialnej. Do dyspozycji są 2-os. pokoje w hotelu oraz 4-os. tylko z umywalką w Domu Pielgrzyma. Proszę o szybką decyzję w sprawie rezerwacji pokojów.

7. Rada Ekonomiczna wyraziła zgodę na dwie, dobrowolne zbiórki na fundusz remontowy. Wielu z Was regularnie składa ofiary na remont, za co jestem Wam ogromnie wdzięczny.
Do połowy maja można wpłacić ofiarę na dedykowane konto o numerze 05 8288 0004 2000 0001 5756 0104 z dopiskiem DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO. W drugiej połowie maja i pierwszej czerwca Członkowie Rad pozwolą sobie odwiedzić Was w waszych domach. Zbiórka będzie miała miejsce w miejscowościach: Sadów, Wierzbie i Harbułtowice. Tegoroczne zbiórka przeznaczona jest na budowę instalacji grzewczej w kościele.

8. W najnowszym Gościu Niedzielnym przeczytasz o tym: dlaczego chwalimy łąki o tym czy patriotyzm i wiara chodzą w parze oraz o tym czym jest przebaczenie.