15 maja 2022

1. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i modlitwy. Bóg zapłać za udział w pierwszym nabożeństwie fatimskim. Bóg zapłać za wykonane prace na rzecz parafii w mijającym tygodniu.

2. Dziś o godz. 16.00, Msza św. w intencji Mieszkańców Sadowa i Rolników. Prosić będziemy św. Jana Nepomucena i św. Izydora o opiekę nad naszą miejscowością i całą Parafią.

Na godzinę 17.30 wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów i Wierzbie „Nasza Przyszłość” i OSP Sadów, zapraszam na Festyn Nepomucenowy. Zagra Blasskapelle ze Świbia, ciasto i kawa gratis, pozostała gastronomia będzie płatna. Ok. godz. 19.00 rozlosowane zostaną nagrody za Cegiełki Remontowe.

Cegiełki do nabycia po każdej Mszy św. oraz podczas koncertu.

Bóg zapłać za sponsorowanie nagród osobom prywatnym i firmom, za którymi także stoją konkretne osoby: EKO-SAN- Ewa Fokczyńska; Paweł Przybyła; CESLA i MOYA – Halina Brzezina; OSKP BENSKI i MARPOL; Transport Zarobkowy Jacek Rokosa; U GRZESIA – Grzegorz Pietrzak i KLIMTECH Damian Pietrzak; Kamieniarstwo POLOK S.C. Paweł i Łukasz Polok; LEWKE – Janusz Lewke; piekarnie: ŁUBOWSKI – Michał Łubowski i KAMPA; OBERŻA POD ORZECHEM – Magda Greupner; LEWIATAN – Beata Kulig; OLIWIA – Bogumiła Kulig; LUBISFERA i MDK w Lublińcu; ELEKTRO – AMPER  – Adam Anioł.

3. Pielgrzymka Rolników do Sanktuarium MB Lubeckiej odbędzie się w sobotę, 21 maja. Uroczysta Msza św. w intencji Rolników zostanie odprawiona o godz. 10.00.

4. W piątek 20 maja , o godz. 19.30, katecheza przedchrzcielna w kościele.

5. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 17-18 czerwca. Zapisy do uczestnictwa i rezerwacje pokojów będą przyjmowane w kancelarii. Dane uczestników (imię i nazwisko oraz PESEL) wraz z ofiarą na cele organizacyjne 30 pln. Można zarezerwować pokoje 4-os. z umywalką i 2-os. z pełnym węzłem. Spotkanie organizacyjne 10 czerwca, o godz. 19.30 w kościele.

6. Uroczystość Bożego Ciała może odbyć się już w pełnej krasie, dlatego proponuję, aby w tym roku spotkać się wspólnie na jednej procesji, aby też w ten sposób dać wyraz jedności naszej parafii. Trasa procesji przebiegać będzie ulicami: ks. Mariana Śliwińskiego, Polną, Ogrodową, Leśną i Powstańców Śląskich.

7. Bóg zapłać za wpłaty ofiar remontowych. Członkowie Rad pominą podczas zbiórki tych z Was, którzy już w tym roku jakąś ofiarę złożyli w formie kopertowej lub elektronicznej.

8. Stowarzyszenie Odnowy Wsi „Nasz Koszęcin” organizuje pielgrzymkę „Szlak trzech religii”. W programie Kodeń, Kostomłoty, Tykocin czy Święta Woda. Termin 8-10 lipca, koszt 570 zł/os. Kontakt i zapisy pod numerem 602 341 733 lub 660 185 364.

9. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam do przeczytania: o kanonizacji Karola de Foucauld; Fatima – Potężniejsza od pocisków; oraz o tym czym są kary kościelne.