29 maja 2022

1. Bóg zapłać za Wasze ofiary i modlitwy. Bóg zapłać za liczny udział podczas modlitw o urodzaje, które gromadziły nas przy krzyżach i kaplicach naszej parafii. Bóg zapłać także za przystrojenie miejsc modlitwy.

2. Dziś gościmy Kleryków naszego Seminarium w Opolu. Zapraszam na popołudniowe nabożeństwo, podczas którego będziemy się modlić o nowe powołania.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych oraz o świętość Kapłanów od zakończenia Mszy św. do godz. 20.00. Modlitwy Godziny Świętej proszę odmówić indywidualnie.

4. W czwartek, 2 czerwca, przypada 21 rocznica moich święceń kapłańskich. W tym dniu wraz ze Współbraćmi rocznikowymi będziemy za ten dar dziękować Panu Bogu w Sadowie. Zapraszam Was do wspólnej modlitwy podczas sprawowanej Mszy św. o godz. 18.00.

5. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy liturgiczny obchód okresu wielkanocnego, zaś Uroczystość Trójcy Najświętszej kończy okres przyjmowania Komunii św. wielkanocnej. Parafian, którzy nie wypełnili jeszcze zobowiązań wypływających z przykazań kościelnych, zachęcam do spowiedzi i Komunii św.

6. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów i Wierzbie „Nasza Przyszłość” oraz OSP Sadów organizują 4 czerwca Dzień Dziecka. Początek wydarzenia o godz. 15.30 przy Domu Spotkań w Sadowie. Serdecznie zapraszam dzieci do udziału.

7. Pielgrzymka piesza do Częstochowy planowana jest w dniach 17-18 czerwca. Zapisy uczestników i rezerwacje pokojów będą przyjmowane w kancelarii. Dane uczestników (imię i nazwisko oraz PESEL) wraz z ofiarą na cele organizacyjne 30 pln. Można zarezerwować pokoje 4-os. z umywalką i 2-os. z pełnym węzłem. Spotkanie organizacyjne 10 czerwca, o godz. 19.30 w kościele.

8. Korekcie ulega trasa tegorocznej procesji Bożego Ciała. Trasa procesji przebiegać będzie ulicami: ks. Mariana Śliwińskiego, Polną – I ołtarz przy posesji nr 7 przygotowują Parafianie z Wierzbia; Powstańców Śląskich, Leśną – II ołtarz przy krzyżu przygotowują Parafianie z Droniowic; Tylną – III ołtarz przy posesji Pana Sołtysa przygotowują Parafianie z Harbułtowic; Górną i Powstańców Śląskich – IV ołtarz na placu kościelnym przygotowują Róże Różańcowe z Sadowa. Proszę o przystrojenie okien nie tylko na trasie przemarszu procesji. Do procesji i podczas oktawy zapraszam Dzieci do sypania kwiatów.

9. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam: radość w blasku Obecnego; wywiad z autorką filmu o walce Jana Pawła II z nadużyciami w Kościele; jakimi byli wielcy święci, kiedy byli dziećmi. Dzisiaj do zabrania także gazetka z intencjami.