12 czerwca 2022

1. Bóg zapłać za Wasze ofiary i modlitwy. Bóg zapłać za składane ofiary na cele remontowe oraz za prace wykonane na rzecz parafii w mijającym tygodniu.

2. Zapraszam dzisiaj na godz. 15.00 do uczestnictwa w nabożeństwie fatimskim.

3. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

4. W najbliższy czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Trasa procesji przebiegać będzie ulicami: ks. Mariana Śliwińskiego, Polną – I ołtarz przy posesji nr 7 przygotowują Parafianie z Wierzbia, Powstańców Śląskich, Leśną – II ołtarz przy krzyżu przygotowują Parafianie z Droniowic, Tylną – III ołtarz przy posesji Pana Sołtysa przygotowują Parafianie z Harbułtowic, Górną i Powstańców Śląskich – IV ołtarz na placu kościelnym przygotowują Róże Różańcowe z Sadowa. Proszę o przystrojenie okien nie tylko na trasie przemarszu procesji.

Zapraszam do sypania kwiatów dzieci oraz Dzieci Komunijne w swoich strojach. Dzieci pójdą ze swoimi Rodzicami w procesji przed baldachimem. Kwiaty do sypania każde dziecko przygotowuje sobie osobiście. Proszę Strażaków do baldachimu oraz o zabezpieczenia trasy.

Msza święta w środowy wieczór jest już z uroczystości Bożego Ciała.

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcam także do uczestnictwa Mszach św. z procesjami eucharystycznymi w okresie oktawy Bożego Ciała. W czwartek 23 czerwca błogosławieństwo ziół i kwiatów.

5. W piątek, 17 czerwca, przypada 23. rocznica pobytu św. Jana Pawła II w naszej diecezji. Także w tym dniu ks. biskup Jan Kopiec udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W piątek, 17 czerwca wyrusza piesza pielgrzymka do Częstochowy. Msza św. w intencji pielgrzymów zostanie odprawiona o godz. 7.00. Do środy można się jeszcze zapisać. Można iść choćby tylko w jedną stronę lub jakiś kawałek, aby w ten sposób zobaczyć i może złapać „pielgrzymkowego bakcyla”.

7. Wójtowie naszych Gmin przypominają o obowiązku zgłoszenie źródeł ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Niewypełnienie tego obowiązku do końca czerwca może grozić nałożeniem kary finansowej na właściciela lub zarządcę budynków.

8. 13 czerwca odbędzie się egzamin do Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Koszęcinie. Chętnych zapraszam w imieniu Pani dyrektor Beaty Kalus.

9. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecam artykuły: czy Unia Europejska boi się Boga?; jakie obowiązki niesie za sobą sakrament chrztu; o męczeństwie Nyskich Elżbietanek; czy ma sens Krajowa Grupa Spożywcza. W zakrystii do nabycia numer specjalny Gościa Niedzielnego, w cenie 10 pln, poświęcony w całości tematowi największego cudu, z jakim mamy do czynienia, czyli Eucharystii – a w nim przeczytamy o cudach eucharystycznych i jak się je bada; o wartości Adoracji Najświętszego Sakramentu i dlaczego warto często przyjmować Komunię Świętą.