26 czerwca 2022

1. Bóg zapłać za ofiary materialne składane do koszyka czy też drogą elektroniczną. Bóg zapłać za ofiary remontowe. Bóg zapłać Dzieciom za udział w oktawie Bożego Ciała. Bóg zapłać Paniom, za troskę o obejście kościoła.

2. Przez okres wakacyjny, począwszy od niedzieli, 26 czerwca, nie będzie niedzielnych nieszporów oraz Mszy św. o godz. 16.00. Zmianie, na porządek letni, ulegają także msze św. wieczorne w tygodniu – 18.00 Sadów, z wyjątkiem wtorku, i 19.00 Droniowice.

3. Odwiedzin chorych, odbędą się w najbliższy piątek, 1 lipca. Od godz. 8.30 Sadów i Wierzbie, a od godziny 10.30 Harbułtowice i Droniowice. Chęć przyjęcia tego sakramentu proszę zgłaszać w zakrystiach.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza św. zbiorowa. Intencje wraz z ofiara należy składać w zakrystii. Można je złożyć także bezpośrednio przed Mszą św.

5. W Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, Patronów Diecezji Gliwickiej, można uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami, za używanie ze czcią przedmiotów pobożności – krzyża, różańca, szkaplerza czy medalika – poświęconego przez papieża lub biskupa dodając formułę wyznania wiary.

6. Od 4 lipca do 10 lipca, na Kokotku odbywa się Festiwal Życia. Zaproszenie do uczestnictwa skierowane jest do młodzieży. Jeśli chciałby ktoś uczestniczyć, to szczegóły można doczytać na stronie festiwalowej, w kwestiach zapisów, proszę zgłosić się do Proboszcza.

7. Pan Dawid, nasz organista udał się na zasłużony urlop, dlatego proszę o wyrozumiałość, jeżeli będą sprawowane Msze św. bez udziału organisty.

8. Życzę wszystkim uczniom i rodzicom spokojnych wakacji, nauczycielom dobrego odpoczynku, a wszystkim rolnikom, ogrodnikom i sadownikom bezpiecznej pracy oraz pogody i deszczu w odpowiednim czasie ???

9. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam przeczytać artykuły: o przekazywaniu wiary w rodzinie, serca miłością haftowane oraz o tym, czy należy się bać nowego przedmiotu w szkole.