10 lipca 2022

1. Bóg zapłać za ofiary materialne i Wasze modlitwy. Bóg zapłać Parafianom za troskę o obejścia naszych kościołów.

2. Nabożeństwa fatimskie: w Sadowie, 13 lipca, po mszy wieczornej, a w Droniowicach 14 lipca po mszy wieczornej. Z racji tego nabożeństwa kancelaria w środę będzie czynna po nabożeństwie.

3. Nauka przedchrzcielna odbędzie się 15 lipca, w kościele, o godz. 19.30.

4. W niedzielę, 24 lipca, po każdej Mszy świętej (także po Mszy św, niedzielnej w sobotę) błogosławieństwo pojazdów ku czci św. Krzysztofa. Będzie to okazja do włączenia się w akcję: jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

5. Do końca lipca proszę, aby w kancelarii załatwić wszystkie potrzebne zaświadczenia i sprawy, gdyż kancelaria będzie nieczynna w dniach 1 – 15 sierpnia.

6. Kolejne odwiedzin chorych, odbędą się w piątek, 29 lipca, a następne 2 września.

7. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lublińcu zapraszają na bezpłatne zajęcia osoby z umiarkowanym, średnim i znacznym stopniem niepełnosprawności. Na stoliku z tyłu kościoła można znaleźć ulotki, które podają konkretne informacje.

8. Polecam Gościa Niedzielnego. Warte przeczytania są artykuły: o patronie Europy św. Benedykcie i jego regule; o pięknie liturgii i konieczności troski o nią wg listu apostolskiego papieża Franciszka oraz o bezcennej Krwi Chrystusa. Do dzisiejszego numeru dołączona jest kolejna płyta z Biblią Audio. Do zabrania także gazetka z intencjami na najbliższe 2 tygodnie.