17 lipca 2022

1. Bóg zapłać za ofiary materialne i Wasze modlitwy. Bóg zapłać Parafianom za troskę o obejścia naszych kościołów.

2. W niedzielę, 24 lipca, po każdej Mszy świętej (także po Mszy św, niedzielnej w sobotę) błogosławieństwo pojazdów ku czci św. Krzysztofa. Będzie to okazja do włączenia się w akcję: jeden grosz za szczęśliwie przejechany kilometr. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

3. Do końca lipca proszę, aby w kancelarii załatwić wszystkie potrzebne zaświadczenia i sprawy, gdyż kancelaria będzie nieczynna w dniach 1 – 15 sierpnia.

4. Kolejne odwiedzin chorych, odbędą się w piątek, 29 lipca, a następne 2 września.

5. Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lublińcu zapraszają na bezpłatne zajęcia osoby z umiarkowanym, średnim i znacznym stopniem niepełnosprawności. Na stoliku z tyłu kościoła można znaleźć ulotki, które podają konkretne informacje.

6. 26 lipca, mieszkańcy Wierzbia zapraszają do kaplicy na sumę odpustową ku czci św. Anny, na godz. 11.00. Na uroczystości odpustowe do kościoła św. Anny w Lublińcu zaprasza także Proboszcz parafii św. Mikołaja, ks. dziekan Konrad Mrozek. Msze św. w kościele św. Anny, w dniu 26 lipca, o godzinie: 7.00; 9.00; 11.00 – suma; 15.30 nieszpory odpustowe; 16.30 i 18.00.

7. Polecam Gościa Niedzielnego. Warte przeczytania są artykuły: skąd wzięła się modlitwa Apelu Jasnogórskiego; o ewangelizacji przez walkę oraz o postaci błogosławionego Czesława