31 lipca 2022

1. Bóg zapłać za ofiary materialne i Wasze modlitwy. Bóg zapłać Parafianom za troskę o obejścia naszych kościołów.

2. Kancelaria będzie nieczynna w dniach 1 – 15 sierpnia.

3. 2 sierpnia, można zyskać odpust ,,Porcjunkuli” związany z Matką Boską Anielską z Porcjunkuli. Biskup Gliwicki zezwala na uzyskanie odpustu zupełnego we wszystkich kościołach parafialnych w dniu 2.08 lub w niedziele: 31.07 i 7.08 – ale tylko w jeden z tych dni. Warunki uzyskania odpustu zupełnego ,,Porcjunkuli”: sakrament pokuty i Komunia św., nawiedzenie kościoła, modlitwa ,,Ojcze nasz” i ,,Wierzę w Boga”, modlitwa w intencjach papieża, wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu.

4. W pierwszym tygodniu sierpnia przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek zapraszam do Adoracji Najświętszego Sakramentu:

18.45 – 19.15: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny

19.15 – 19.45: Róże Różańcowe,

19.45 – Godzina Święta i zakończenie Adoracji o godz. 20.00.

5. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecam: jak zapobiec fali uzależnień młodych ludzi?; o wakacyjnych parafiach; oraz o tym, że cuda to nie złuda.