28 sierpnia 2022

1. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary materialne i wasze modlitwy. Bóg zapłać za troskę o obejścia naszych kościołów.

2. Zapraszam dzieci i młodzież do sakramentu pokuty i pojednania. Spowiedź w Droniowicach w poniedziałek, 29 sierpnia, o 19.30, zaś w Sadowie w środę, 31 sierpnia, od 16.30. O Boże błogosławieństwo w nowym roku szkolnym będziemy się modlić na Mszy św. w czwartek, 1 września o godz. 08.30.

3. Od 1 września, przez ponad 3 tygodnie, swoją praktykę duszpasterską będzie odbywać w naszej parafii ks. diakon Marek Czorny z parafii św. Jana Chrzciciela w Gliwicach – Żernikach.

4. Od 4 września wracamy do zwykłego porządku sprawowania Mszy św. w niedzielę i w tygodniu.

5. W pierwszym tygodniu września obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W I-szy czwartek zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań wg niniejszego planu:

18.45– 19.15: III Zakon św. Franciszka i Apostolat Maryjny,

19.15 – 19.45: Róże Różańcowe z Sadowa

19.45 – 20.15: Róże Różańcowe z Wierzbia i Harbułtowic

20.15 –  Godzina Święta i zakończenie Adoracji.

6. W piątek, 2 września, odwiedziny chorych. Od 8.30 Sadów i Wierzbie, a od 10.30 Harbułtowice i Droniowice. Proszę o zgłoszenie wizyty w zakrystii.

7. Chcemy Panu Bogu dziękować za plony i za Jego błogosławieństwo w pracy Rolników. Msze dziękczynne będą sprawowane:

• Droniowice, 4 września, godz. 11.00, Msza św.

• Sadów, 11 września, godz. 14.00. (nie będzie nieszporów i Mszy św. o 16.00

8. Polecam Gościa Niedzielnego, a szczególnie artykuły: o powodach odchodzenia od Kościoła, o Kościele w Polsce w świetle Synodu, o kulcie obrazów. Jest także wrześniowy numer Małego Gościa Niedzielnego z wyjątkowym spinaczem w prezencie. Do zabrania także gazetka z intencjami na najbliższe dwa tygodnie.