9 października 2022

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne.

2. W przyszłym tygodniu przeżywać będziemy XXII Dzień Papieski. Przed kościołem zbiórka na Fundację Dzieł Trzeciego Tysiąclecia.

3. Bóg zapłać za tak liczną obecność na modlitwie w Boronowie oraz za złożone dary na rzecz ośrodka w Rusinowicach.

4. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w kościele oraz do modlitwy przy kapliczkach naszych miejscowości i w gronie rodzinnym. Moi Drodzy zadbajcie, aby modlitwę różańcową odmawiały także dzieci i młodzież.

5. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie w najbliższy czwartek: w Sadowie Msza św. o 17.00, a po niej nabożeństwo. W Droniowicach po Mszy o godz. 18.30. Przynieście ze sobą świece na procesję.

6. 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Wykładowcach akademickich, Nauczycielach, Wychowawcach i Pracownikach administracyjnych.

7. Odpust ku czci św. Jadwigi Śląskiej w Droniowicach 16 października. Dzień wcześniej, w sobotę o godz. 17.00, modlitwa różańcowa w intencji zmarłych z procesją na cmentarz. Modlitwie będzie przewodniczył oraz sprawował Msze św. odpustowe Henryk Latosi, emerytowany proboszcz z Wodzisławia Śląskiego.

8. W niedzielę odpustową 16 października, zapraszam do Droniowic na nieszpory odpustowe, na godz. 14.00.

9. Intencje mszalne na rok 2023, jubileuszowe za żyjących, będę przyjmowane w terminie od 17 – 26 października w godzinach kancelaryjnych. Intencje za zmarłych, na rok 2023, od 2 listopada. W Droniowicach wszystkie intencje przyjmować będzie Maria w Domu Spotkań 24.10: od 9.00 – 10.00 i 25.10: od 17.00 – 18.00.

10. Zachęcam do odpowiedzialnego, za środowisko naturalne, planowania wystroju grobów na naszych cmentarzach. Jednocześnie zachęcam, wg możliwości, aby zabierać śmieci do swoich domowych kontenerów. Opiekunów mogił, którym kończą się rezerwacje w 2022 r., zapraszam do kancelarii w celu przedłużenia rezerwacji lub spisania oświadczenia o rezygnacji z danego miejsca grobowego.

11. W najnowszym Gościu Niedzielnym polecam do przeczytania: dlaczego jeszcze nie ma Soboru Watykańskiego III? O wartości katechezy w szkole, o fenomenie księdza Kaczkowskiego. Do nabycia także numer specjalny Gościa Niedzielnego poświęcony siostrze Faustynie i kultowi Bożego Miłosierdzia – 12 pln.