6 listopada 2022

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Podczas kwesty cmentarnej zostało złożone 3 423 pln. W przyszła niedzielę, 13.11, zbiórka do puszek przed kościołem, na dzieła misyjne Kościół w Potrzebie.

2. Bóg zapłać Panom za sobotnią pomoc w kościele i wykonane prace przygotowawcze pod kolejne inwestycje.

3. Wielką radość sprawia mi możliwość poinformowania Was, że kolejny raz nasze prace renowacyjne zostały zauważone i docenione przez Marszałka Województwa Śląskiego oraz Radnych Sejmiku Województwa Śląskiego. Tegoroczne działania zostały wsparte dofinansowaniem w wysokości 75 000 pln.

4. Biskup Gliwicki udzielił dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz zachowania charakteru dnia pokutnego, w piątek, 11 listopada br. w czasie obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Jednocześnie Biskup zachęca do modlitwy w intencjach Ojca Świętego oraz uczynków miłosierdzia.

5. 12 listopada, na godz. 10.00 zapraszam Panów do wyniesienia ławek i mebli z kościoła, aby przygotować front prac pod montaż ogrzewania.

6. Kancelaria parafialna będzie nieczynna 14 i 16 listopada.

7. Od 14 listopada do 25 listopada, ze względu na montaż ogrzewania podłogowego przenosimy celebracje Mszy św. do Domu Spotkań przy sadowskiej remizie. W tym czasie nie będzie nabożeństw i Adoracji Najświętszego Sakramentu a jedynie okazja do spowiedzi i sprawowane Msze św. wg stałych godzin. Z tej także racji, nie będzie transmisji nabożeństw za pośrednictwem naszej strony internetowej.

8. W terminie 25-26 listopada, zorganizowany będzie wyjazd na jarmark adwentowy do Drezna. Wyjazd 25.11 o godz. 6.00, a powrót późną nocą, 26.11. W planie in.: zwiedzanie Budziszyna i Drezna, nocleg z obiadokolacją i śniadaniem, jarmark w Dreźnie. Koszt 300 pln + 25 euro. Zapisy w zakrystii.

9. Proszę do końca listopada uporządkować mogiły, aby na zimę pozostawić jedynie niezbędne znicze i ozdoby – myślę, że ta zasada dwóch szklanych zniczy na wymienne wkłady jest do przyjęcia. Śnieg i silne wiatry przewracają znicze, a potłuczone szkło staje się zagrożeniem dla przemieszczających się między grobami.

10. Do kancelarii zapraszam Opiekunów mogił swoich bliskich, na których mija w roku 2022 okres rezerwacji, aby te rezerwacje przedłużyć lub złożyć rezygnację z dalszego ich opłacania.

11. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecam artykuły: czy istnieje skuteczne lekarstwo na samotność?; o świętych, których nie wymienia Litania do Wszystkich Świętych oraz żałoba – instrukcja obsługi.