20 listopada 2022

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać za cierpliwość i zrozumienie w tym czasie remontu i aktualnych prac. W Domu Spotkań pozostaniemy do 6 grudnia.

2. 22 listopada przypada wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyków kościelnych. Pamiętajmy w dziękczynnej modlitwie o naszych organistach.

Myślę, że też miłym gestem będą słowa podziękowania, wypowiedziane Organistom przez Was osobiście.

3. W piątek, 25 listopada, wyjazd na jarmark adwentowy do Drezna. Godz. wyjazdu 6.00 – powrót późnym wieczorem w sobotę. Proszę o uiszczenie opłat do środy i podanie numeru PESEL do ubezpieczenia.

4. 11 imieniny obchodzi ks. bp Andrzej Iwanecki. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

5. Panów zapraszam do wniesienia ławek i mebli

5 grudnia, o godz. 18.00.

6. W pierwszą niedzielę adwentu, po każdej Mszy, błogosławieństwo wieńców, świec i lampionów adwentowych. Zostaną także pobłogosławione opłatki na wigilijny stół.

7. W zakrystii do nabycia kalendarz adwentowy dla dzieci. Ofiara 10 pln.

8. Proszę do końca listopada uporządkować mogiły, aby na zimę pozostawić jedynie niezbędne znicze i ozdoby – myślę, że ta zasada dwóch szklanych zniczy na wymienne wkłady jest do przyjęcia. Śnieg i silne wiatry przewracają znicze, a potłuczone szkło staje się zagrożeniem dla przemieszczających się między grobami.

9. Od I niedzieli Adwentu w zakrystii do nabycia wigilijne świece Caritas (duża 15 pln, mała 7 pln) oraz opłatki wigilijne – dobrowolna ofiara.

10. Do kancelarii zapraszam Opiekunów mogił swoich bliskich, na których mija w roku 2022 okres rezerwacji, aby te rezerwacje przedłużyć lub złożyć rezygnację z dalszego ich opłacania.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym polecam: Wiedza – ratunek przed propagandą – stanowisko wobec zarzutów stawianych Janowi Pawłowi II; Jedyny taki Władca; potrzebie dialogu w małżeństwie oraz artykuły związane z rozpoczynającym się mundialem. Dziś do zabrania także gazetka z intencjami na najbliższe dwa tygodnie.