27 listopada 2022

1. Dziękuję za wszelkie ofiary materialne i modlitewne. Bóg zapłać za cierpliwość i zrozumienie w tym czasie remontu i aktualnych prac. W Domu Spotkań pozostaniemy do 6 grudnia.

2. 11 imieniny obchodzi ks. bp Andrzej Iwanecki. Pamiętajmy o Nim w modlitwie.

3. Zapraszam do uczestnictwa w tegorocznych Roratach. Ku Bożemu Narodzeniu prowadzić nas będzie Opa Achim. Msza roratnia we wtorki będzie także o godz. 18.00

4. Odwiedziny Chorych 2 grudnia. Od 8.30 Sadów i Wierzbie; od 10.30 Harbułtowice i Droniowice. Świąteczne odwiedziny Chorych 21 grudnia.

5. Panów zapraszam do wniesienia ławek i mebli 5 grudnia o godz. 18.30.

6. Tegoroczne spotkanie ze św. Mikołajem, organizowane przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów i Wierzbie obędzie się przy Domu Spotkań po wieczornej Mszy św. W tym dniu Msza św. będzie o godz. 17.00. Zapraszam dzieci i Rodziców.

7. W pierwszą niedzielę adwentu, po każdej Mszy, błogosławieństwo wieńców, świec i lampionów adwentowych. Zostaną także pobłogosławione opłatki na wigilijny stół.

8. W zakrystii do nabycia kalendarz adwentowy dla dzieci. Ofiara 10 pln.

9. Proszę do końca listopada uporządkować mogiły, aby na zimę pozostawić jedynie niezbędne znicze i ozdoby – myślę, że ta zasada dwóch szklanych zniczy na wymienne wkłady jest do przyjęcia. Śnieg i silne wiatry przewracają znicze, a potłuczone szkło staje się zagrożeniem dla przemieszczających się między grobami.

10. Od I niedzieli Adwentu w zakrystii do nabycia wigilijne świece Caritas (duża 15 pln, mała 7 pln) oraz opłatki wigilijne – dobrowolna ofiara.

11. Do kancelarii zapraszam Opiekunów mogił swoich bliskich, na których mija w roku 2022 okres rezerwacji, aby te rezerwacje przedłużyć lub złożyć rezygnację z dalszego ich opłacania.

12. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Polecam artykuły: o projekcie zakazu spowiedzi dla dzieci oraz początek cyklu adwentowego Promienie Świętości. Do aktualnego numeru dołączony jest także kalendarz na rok 2023.