11 grudnia 2022

1. Serdeczne Bóg zapłać za troskę duchową i materialną o naszą Parafię. Bóg zapłać Panom za pomoc w uporządkowaniu i umeblowaniu kościoła.

2. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Na Rzecz Rozwoju Wsi Sadów i Wierzbie za organizację spotkania ze św. Mikołajem.

3. Dzisiaj po każdej Mszy św. Kiermasz Piotrowy. W salce parafialnej do zakupienia wypieki świąteczne przygotowane przez Parafian i Wspólnotę Żywego Różańca. Dochód z kiermaszu przeznaczony będzie na cele misyjne.

4. W zakrystii do nabycia wigilijne świece Caritas (duża 15 pln, mała 7 pln) oraz opłatki wigilijne – dobrowolna ofiara.

5. Z tyłu kościoła do zabrania za darmo kalendarze na rok 2023.

6. Z tyłu kościoła także propozycja włączenia się w drugą edycję Paczki dla Ukrainy. W marcu nasza diecezja wysłała ponad 2500 paczek. Jeżeli ktoś zechce włączyć się w przygotowanie paczek, to proszę zgłosić się do zakrystii, abym mógł zamówić taka liczbę kartonów, jaka będzie potrzebna.

7. Zapraszam do uczestnictwa w roratach, szczególnie tych wszystkich, którzy jeszcze nie mieli okazji w nich uczestniczyć.

8. 17 grudnia przypadają urodziny papieża Franciszka, zaś 18 grudnia biskupa gliwickiego Jana Kopca. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

9. Świąteczne odwiedziny Chorych 21 grudnia.

10. Proszę zgłaszać w zakrystii chęć kontynuowania, rozpoczęcia lub zaprzestania prenumeraty Gościa Niedzielnego.

11. Polecam kolejny numer Gościa Niedzielnego, a szczególnie artykuły: radość, czyli nawyk życia chwilą obecną; o stopniowym odkrywaniu postaci Maryi w Kościele; o możliwości przekazania 1,5% swojego podatku na cele organizacji pożytku publicznego.