25 grudnia 2022

1. Bóg zapłać za wszelkie dobro. Bóg zapłać za przygotowania świąteczne, sprzątanie kościoła, a szczególnie pani Agnieszce i jej Ekipie za dekoracje świąteczne w Sadowie. Bóg zapłać Parafianom z Droniowic za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary materialne i modlitewne.

2. 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. W tym dniu świecimy owies. Nie będzie popołudniowego nabożeństwa oraz mszy o godz. 16.00

3. W środę, 28 grudnia, wspominamy św. Młodzianków. Msza św. o godz. 9.00, w intencji dzieci i Mam oczekujących potomstwa oraz ich błogosławieństwem.

4. Msze św. dziękczynne na zakończenie Starego Roku: w Droniowicach o 16.00, a w Sadowie o godz. 17.30. Będą to już msze z uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.

5. Rodziny, które planują ochrzcić dzieci w nadchodzącym roku, proszę o zapoznanie się z terminami, które wypisane będą w kalendarzu wydarzeń na rok 2023. Poza tymi datami chrzest także jest możliwy, ale nie będzie z tej racji sprawowanej Mszy św.

6. Proboszcz z Lisowic zaprasza do nawiedzenia żywej szopki. Otwarta będzie do 6 stycznia.

7. Koncert Blasskapelle Świbie odbędzie się 8 stycznia, o godz. 15.00.

8. Kancelaria parafialna będzie nieczynna od 27 grudnia do 5 stycznia 2023 r. W okresie kolędowym, od 9.01, kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św. (ok. 8.30) aż do ostatniego Petenta w poniedziałki i środy. W dniach 23 – 28 stycznia kancelaria będzie nieczynna. Jeśli będzie nagła kwestia proszę dzwonić, aby umówić się na dogodny dla Was termin załatwienia jakiejś sprawy.

9. Od prawie dwóch lat próbuję uporządkować część dziecięca cmentarza. Dziękuję tym z Was, którzy się zgłosili. W okresie uroczystości Wszystkich Świętych pojawiła się na mogiłach kartka: Grób przeznaczony do likwidacji. Proszę o zgłoszenie się do Kancelarii. Wyznaczam ostateczny termin na 31 marca 2023. Po tym terminie mogiły, których Opiekunowie nie zgłoszą chęci przedłużenia opieki nad tymi mogiłami, zostaną zlikwidowane.

10. W Uroczystość Bożego Narodzenia, ze stolika z tyłu kościoła, będzie można zabrać wydanie świąteczne gazetki z podsumowaniem duszpasterskim i ekonomicznym mijającego roku oraz kalendarzem wydarzeń na rok 2023.

11. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. Proszę, aby do końca roku podjąć decyzję o przedłużeniu lub rezygnacji z prenumeraty Gościa dużego i Małego Gościa.