1 stycznia 2023

1. Bóg zapłać za troskę duchową i materialną o naszą Parafię.

2. 6 stycznia w Lublińcu odbędzie się Orszak Trzech Króli. O godz. 12.30 wyruszą trzy strumienie. Niebieski z kościoła św. Mikołaja; zielony z kościoła oo. Oblatów i czerwony ze Steblowa. Zapraszam do udziału oraz proszę uczestników, aby elementy stroju lub całe stroje zostały dopasowane do kolory nurtu, w którym zechcecie pójść.

3. Wójt Gminy Koszęcin zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Zespołu „Śląsk” w dniu 6 stycznia, o godz. 19.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie.

4. Rodziny, które planują ochrzcić dzieci w nadchodzącym roku, proszę o zapoznanie się z terminami, które wypisane będą w kalendarzu wydarzeń na rok 2023. Poza tymi datami chrzest także jest możliwy, ale nie będzie z tej racji sprawowanej Mszy św.

5. Kancelaria parafialna będzie nieczynna do 5 stycznia 2023 r. W okresie kolędowym, od 9.01, kancelaria parafialna będzie czynna po porannej Mszy św. (ok. 8.30) aż do ostatniego Petenta w poniedziałki i środy. W dniach 23 – 28 stycznia kancelaria będzie nieczynna. Jeśli będzie nagła kwestia proszę dzwonić, aby umówić się na dogodny dla Was termin załatwienia jakiejś sprawy.

6. Od prawie dwóch lat próbuję uporządkować część dziecięca cmentarza. Dziękuje tym z Was, którzy się zgłosili. W okresie uroczystości Wszystkich Świętych pojawiła się na mogiłach kartka: Grób przeznaczony do likwidacji. Proszę o zgłoszenie się do Kancelarii. Wyznaczam ostateczny termin na 31 marca 2023. Po tym terminie mogiły, których Opiekunowie nie zgłoszą chęci przedłużenia opieki nad tymi mogiłami, zostaną zlikwidowane.